ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Продовжуємо публікувати відповіді на найбільш поширені запитання.

1. Як боротися зі слимаками на городі?

Відповідь: Слимаків повністю знищити на городі не можливо, але значно зменшити їх чисельність  можна.

Перш за все потрібно створити несприятливі умови для розвитку шкідника:

-   ретельна обробка орного шару ґрунту (тобто створення дрібно- грудкуватої структури);

-   дотримання ранніх строків посіву і посадки розсади рослин;

-   запобігання загущуванню посівів (посадки) рослин.

Дієвим способом є використання пива: розливаємо в мисочки  і слимаки сповзаються на запах або замочуємо ганчірку у пиво і ложимо на ґрунт. Слимаки сповзатимуться на ганчірку. Потім їх струшуємо, а ганчірку замочуємо знову. Ці приманки необхідно робити увечері, так як шкідник має нічний спосіб харчування. Пастки варто перевіряти кожні  1-2 дні.

Також існують хімічні препарати на основі метальдегіду (н-д: «Мета», «Гроза»), але, на жаль, вони є не досить ефективними. Більш ефективними є препарати на основі заліза (Біослимакс, Антислимак) у вигляді гранульованої принади.

2. Чим обробляти капусту проти совки, молі, попелиці?

Відповідь: Кращими препаратами проти вказаних шкідників є Енжіо, Децис Профі, Матч з обов’язковим додаванням прилипача. Якщо на капусті є три вище згаданих шкідника, то Матч потрібно застосовувати з Актарою. На кожній упаковці  препарату вказана інструкція щодо застосування.

3.Які препарати ефективні проти кліщів на винограді?

Відповідь: Ефективними проти кліщів на винограді є наступні препарати: Тіовіт Джет, Енвідор, Матч. Перші два препарати вносять у фазі 1- 3 листка та після цвітіння. Матч тільки після цвітіння.

4.Як боротися з личинками хруща на плодових насадженнях?

Відповідь: На плодових насадженнях з личинками хруща можна боротися по різному:

-         вносити безпосередньо хімічні препарати такі як Актара,
Пірінекс (локально або через систему крапельного поливу);

-         висівати у міжрядді гірчицю білу або люпин алкалоїдний і заробляти їх як сидерати. Якщо це застосовувати, то за 2 роки можна повністю позбутися шкідника, а також удобрити свої насадження.

Звичайно якщо є можливість то краще поєднати два способи боротьби з личинками хруща і таким чином захистити повністю свої садки.

5. Які препарати використовувати на моркві проти альтернаріозу та морквяної мухи?

Відповідь: Кращими препаратами проти альтернаріозу є Квадріс, Натіво, Скор. Починати вносити у фазі 6-9 листків. Проти морквяної мухи кращими є Актара, Енжіо. Вносимо у фазі 4-6 листків. Перед застосуванням  обов’язково уважно читайте інструкцію, а також звертайте увагу на строк очікування того чи іншого препарату.

6.Чим обробляти виноград проти  мілдью, оїдіум, сірої гнилі грон?

Відповідь: Існує багато препаратів, що можна використати на винограді  проти цих хвороб. Кращими я вважаю наступні: Хорус, Танос, бо вони є досить ефективними проти трьох хвороб. Звичайно, є і інші препарати, але, як правило, вони є ефективними до однієї або двох хвороб. Наприклад: Антракоз, Топаз, Квадріс, Бордовська рідина, Купроксат, Тіовіт Джет.

7.Як захистити персик від кучерявості листків?

Відповідь: Кучерявість листя персиків – це одна із найбільш небезпечних хвороб для персика. Кращими і ефективними препаратами є Хорус, Скор. Вносити їх потрібно у фазі «Зеленого конуса». Рано навесні перед набуханням бруньок можна обробити персики Бордовською рідиною (профілактика). На більш великих площах насаджень персика можна застосувати препарат Делан.

8. Які препарти найефективніші на цибулі проти цибулевої мухи і переноспорозу?

Відповідь: Кращими і доступними препаратами на цибулі проти переноспорозу є Альєтт, Квадріс, Консенто. Фаза внесення 2-3, 4-5 і  8-9 листків. Проти цибулевої мухи, як і проти морквяної, кращими є Актара, Енжіо. Період внесення – фаза 2-3х або, при необхідності, 8-9 листків. Якщо фази внесення інсектицидів і фунгіцидів співпадають, то можна зробити бакову суміш і провести обприскування одним  разом проти двох шкідливих організмів.

9.Чим захистити смородину від борошнистої роси, попелиці, кліща?

Відповідь: Якісними  препаратами у захисті смородини від борошнистої роси є Топаз, Топсин-М. Проводять обприскування коли брунька повністю розпустилася. Проти попелиці і кліща кращими є Актеллік, Енжіо. Найвища ефективність у фазі початку розпускання листка. Інсектициди і фунгіциди можна поєднувати в бакові суміші. Це дасть можливість за одне обприскування захистити насадження смородини від шкідливих організмів на 2-3 тижні, а також зменшити затрати праці.

Інші публікації в рубриці Новини:

Написати коментар