ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Будь-яка технологія починається з підготовки посадкового матеріалу! І я також не став виключенням: 8 березня цього року переніс картоплю на прогрівання. Рівно через 3 тижні я її перебрав, відбираючи кращі картоплини. Загалом я отримав 21 відро посадкового матеріалу.

Попередником на земельній ділянці, де було заплановано висаджувати картоплю, були однорічні трави (злакові). Підготовку ґрунту було проведено як зазвичай: восени – глибока оранка (27 см), навесні – культивація.

Перед посадкою бульби були оброблені препаратом АС – СЕЛЕКТИВ + АВАНГАРД (добриво) у відповідності до інструкції. Основна  мета обробки бульб – захистити картоплю від ґрунтової інфекції.

Термін посадки: кінець першої декади квітня.

Схема посадки: 35 см у рядку і 70 см ширина міжряддя. Глибина посадки 10 см.

З моменту посадки – до моменту появи сходів картоплі ніяких заходів не на ділянці не проводилося. Через 3 тижні було отримано дружні сходи (75 % кущів зійшли на 5 – 7 см). По сходам було проведено одне прополювання.

Коли кущі досягли у висоту 20-25 см – було проведено  високе підгортання. Важливо: форма гребню нагадувала букву «М».

На 30-й день я вирішив викопати декілька сортів і подивитися як іде процес  зав’язування бульб.

І деякі сорти мене вразили. Особливо сорт Рів’єра: бульби були величиною 40-50 мм в діаметрі. Інші сорти виглядали трішки слабшими – 25-30 мм. Викопані кущі в їжу не споживалися!

Через 35-40 днів закінчилася дія препарату, яким я обробляв бульби і колорадський жук почав досить інтенсивно «їсти» картоплю.

Коли жуки почали масово лупитися і «об’їдати» листя картоплі, насадження було оброблено інсектицидом Кораген (з розрахунку 1,5 см3 на 10 л води / 2 сотки).

Цього річ склалися сприятливі погодні умови для розвитку фітофтори. Тому, з профілактичною метою насадження картоплі було двічі оброблено препаратом  Фітофторін (з розрахунку 15 г на 10 л / 2 сотки) з інтервалом обробки 12 діб.

На 60-й  день після сходів було розпочато вибирання ранніх сортів, на 80-95-й день – середньоранніх, середньостиглих і середньопізніх.

Результатом я залишився задоволений. З посадженого 21-го відра я отримав 175 відер (в середньому співвідношення склало 1:8). Що є досить непоганим досягненням.

Але, варто зауважити, що результат міг бути ще кращим, якби погодні умови в кінці червня на початку липня виявилися більш сприятливими. В наслідок чого середньостиглі сорти через недостатню кількість вологи в ґрунті просто почали всихати раніше.

І на останок: в цьому році найкраще проявили себе наступні сорти

ранні – Рів’єра, Ароза (1:10),

середньоранні – Евеліна (1:10),

середньостиглі – Санте, Світанок Київський (1:9), Американка (1:12),

середньопізні – Пікассо, Гранада (1:10).

Інші публікації в рубриці Обмін досвідом, Рослинництво:

Написати коментар