ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

 • Курси валют НБУ

  Завантажую...
  Курсы НБУ на сегодня
 • Новини економіки

 • Друзі сайту

Відповіді на часті запитання, що лунають на заходах

Автор: Василь Дутка Видано: 19 серпня 2016

За підсумком проведення ряду семінарів для представників особистих селянських господарств сіл та селищ області, а також з метою найширшого висвітлення основних проблем, надання відповідей на найбільш поширені запитання, що звучать на заходах, та інформування широкого кола читачів щодо їх вирішення вважаємо доцільним опублікувати наступну інформацію у форматі питання-відповідь.

1. Які препарати зараз ефективні проти колорадського жука на картоплі і томатах?

Відповідь: На сьогоднішній день кращим препаратом проти колорадського жука є Кораген. Унікальність цього препарату в тому, що він вбиває своєю дією яйця відкладень під листком (овоцидна дія), тобто одним оприскуванням ми вбиваємо відразу три покоління жука (старого жука, молодняк і яйця). Якщо немає можливості купити Кораген, то є ще і інші ефективні препарати такі як: Енжіо, Моспілан, Протеус, Дантоп + Каліпсо. Використовуйте у дозах рекомендованих на упаковці.

2. Які кущі та дерева краще підходять для озеленення сіл на Полтавщині?

Відповідь: Кращими для озеленення є: декоративна яблуня, вишня, слива, клен гостролистий, ірга, форзиція, спірея, декоративна калина, глід, ялівець, бузок, магнолія. В розділі Архів Ви зможете знайти брошури з більш детальною інформацію, а також  готові композиції квітів, кущів та дерев, якими можна озеленити не тільки територію села, а і власну присадибну ділянку.

3. Чим спричинене всихання пагонів на кісточкових культурах (абрикос, вишня та інші)?

Відповідь: Всихання пагонів на кісточкових культурах спричинене хворобою,що називається Моніліоз (моніліальний опік). Кращим препаратом в боротьбі з цим захворюванням є препарат Хорус. Оприскування проводиться у фазі «Зеленого конуса» (коли брунька набухла і почала розкриватися).

4. Чим обробляти огірки проти переноспорозу (несправжньої борошнистої роси)?

Відповідь: Кращими препаратами проти переноспорозу на огріках є Квадріс і Альєтт. Але їх потрібно вносити не тоді, коли вже  з’явилися перші ознаки хвороби і рослина почала всихати, а в період вегетації – профілактично: перший опрскування у фазі 2-3х листків, друге – у фазі 6-7ми листків і третє – перед зав’язуванням плодів.  Препарати використовуйте по черзі: Квардіс-Альєт-Квадріс або Альт-Квадріс-Альєт.

Варто пам’ятати, що всі хімічні препарати мають період очікування від обприскування до збору урожаю. В цей період споживати плоди небезпечно.

5. Коли потрібно проводити побілку плодових саджанців?

Відповідь: В ході семінарів виявилося, що слухачі не знають коли необхідно проводити побілку плодових дерев. Тому, нагадуємо, що побілку плодових дерев проводять восени (кінець листопада-початок грудня) або в період перших справжніх приморозків.

Побілку проводять з метою:

 • запобігання розтріскуванню кори взимку (особливо характерно  кісточковим культурам);
 • знищення шкідників і інфекцій (хвороб), які зимують у корі плодових насаджень.

Побілку до 5-го року проводять водоемульсійною фарбою, а від 5-го року -  вапном.

6. Коли потрібно вибрати картоплю?

Відповідь: Більшість власників присадибних ділянок, які вирощують овочі, збирають картоплю користуючись строками наших дідусів та бабусь – в кінці серпня на початку вересня. Але варто пам’ятати, що клімат змінився і, відповідно, строки збору картоплі стали більш ранніми  в середньому на 2-3 тижні.

Тому, основну увагу необхідно звертати на строки дозрівання сорту. Наприклад, ранні сорти починають збирати на 60 день після повних сходів. Вчасне збирання забезпечить Вам можливість отримання більш якісної продукції (з меншим ураженням паршею та гнилями)  і насіннєвого матеріалу, а також покращить зберігання як посадкової так і харчової картоплі .

Варто пам’ятати: залишаючи картоплю після достигання в ґрунті Ви провокуєте підвищення рівня пошкодження бульб шкідниками, зараження хворобами, а також внаслідок цього більш швидкому вироджуванню того чи іншого сорту  (бульби дрібнішають, паростки стають ниткоподібними і т.п.).

7. Які сорти картоплі в умовах цього року показали гарний результат?

Відповідь: На сьогодні кращими сортами картоплі є:

 • Ранні: Рів’єра, Коллетта, Фінка, Беллароза, Ароза, Скарбниця;
 • Середньостиглі: Санте, Евеліна, Світанок Київський, Американка, Салора.
 • Середньопізні:  Пікассо, Гранада.

Далі буде…

Інші публікації в рубриці Актуальні питання, Новини, Поради:

Написати коментар