ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Важливі аспекти посадки часнику під зиму

Автор: Василь Дутка Видано: 29 серпня 2016

Підготовка ґрунту. Головною умовою для отримання гарного врожаю озимого часнику є правильний вибір місця посадки і дотримання технологій підготовки ґрунту.

Як правило, часник саджають на глибину 3-5 см. Посадку потрібно провести за 2-3 тижні до перших морозів. Цей період припадає приблизно з 20 вересня по 10 жовтня. Якщо ж ви плануєте посадку часнику на більшу глибину, то тоді його необхідно висаджувати з  кінця серпня до середини жовтня.

Нагадуємо, що під зиму саджають часник озимий, а на весні – ярий. Вони відрізняються зовнішнім виглядом. Озимий часник має головку із 4-12 великих зубків, які вкриті рожево-фіолетовою оболонкою. Він має гіркий присмак і не зберігається взимку.

Ярий часник має головку без стержня із 25 невеличкими зубчиками. Має м’який смак і добре зберігається взимку.

Найкраще часник саджати в той ґрунт, на якому до цього вирощувалися помідори, огірки, квасоля, рання капуста, кабачки.

З метою профілактики захворювань часнику ґрунт необхідно обробити  1%-вим розчином мідного купоросу (1 ст.л.  на 10 л води.) Отриманим розчином за допомогою лійки необхідно полити всю площу, обрану для посадки, і накрити плівкою.

Напередодні висадки часнику необхідно розкидати на поверхню ґрунту карбамід (із розрахунком 10-20 г на кв.м.) і полити водою.

Підготовка часнику. Спочатку необхідно оглянути часник і розібрати головки на окремі зубчики. Після цього зубки замочують на добу в 0,1%-вому розчині перманганату калію або в 1%-вому розчині мідного купоросу.

Інші публікації в рубриці Рослинництво:

Написати коментар