ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

 • Курси валют НБУ

  Завантажую...
  Курсы НБУ на сегодня
 • Новини економіки

 • Друзі сайту

Будні дорадництва на Полтавщині

Автор: Андрієнко Світлана Видано: 19 серпня 2016

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба працює над реалізацією стратегій обласної «Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року», одним із головних компонентів якої є підвищення конкурентоздатності середнього та дрібного аграрного бізнесу.

Відомо, що Полтавщина є аграрно-індустріальним регіоном і в сільському господарстві представлено три види підприємств:

 • великі агроформування, що потужно працюють над інтенсифікацією виробництва та створюють економічну безпеку нашої країни;
 • середні підприємства, головним чином представлені приватними і великими фермерськими господарства;
 • малі підприємства, це – підприємці, невеличкі фермерські господарства і особисті селянські господарства.

Зрозуміло, що Особисті Селянські Господарства згідно з чинним законодавством України не є платниками податків, але, якщо забезпечити умови для їх динамічного розвитку, у них  немає іншого шляху, ніж зареєструвати підприємництво або фермерське господарство. Сьогодні в області вже функціонують десятки ОСГ, котрі мають більш ніж 10 корів, а також наростили свої 2 га на власний пай. Для розвитку їм необхідно брати додатково землю в оренду, таким чином вони виходять за межі ОСГ і тут ми маємо великий резерв для розвитку підприємництва. Власно кажучи, вкрай важливо підтримати цих людей, своєчасно підказати їм шлях стабільного функціонування. В цих процесах ми бачимо свою роль, а також вкрай потрібна допомога і небайдужість органів місцевого самоврядування.

А якщо приділити увагу створенню сільськогосподарських кооперативів різних напрямків, то через об’єднання можливостей  і створення юридичної особи отримаємо збільшення доходів кожної сільської родини. Позитивний приклад в нас вже є по кооперативах, що створені в Козельщинському, Решетилівському, Новосанжарському, Оржицькому, Глобинському районах, де незважаючи на бачення скептиків, ці юридичні особи, створені  сільськими жителями, не лише працюють вже декілька років поспіль, а кожного року нарощують обсяги реалізації послуг.

Напрямки дорадчої діяльності на селі, над якими працюємо щоденно, це – в першу чергу, поглиблення диверсифікації малого аграрного виробництва: розвиток садівництва, ягідництва, овочівництва,  рибництва, бджолярства та іншого альтернативного тваринництва, зеленого туризму, а також інших видів несільськогосподарського підприємництва.

Головним є те, що маємо розуміння: необхідно шукати шляхи підтримки та розвитку дохідності малих аграрних виробників і ми  знаходимо такі шляхи.

Сьогодні надавати соціально-спрямовані дорадчі послуги шляхом  проведення семінарів, демонстраційних показів та здійснювати інформаційний супровід малого та середнього аграрного бізнесу силами дорадчої служби є можливим завдяки програми підтримки дорадництва, адже у керівництва області є розуміння, що створення сприятливих умов для підприємництва та його підтримка регіональними органами влади та місцевого самоврядування вирішує самі головні стратегічні державні завдання:

 • створює додаткові робочі місця, тобто вирішує проблеми зайнятості,
 • збільшує надходження до місцевих бюджетів, адже податки від малого та середнього бізнесу надходять до місцевих бюджетів;
 • надає динамічний імпульс і сприяє розвитку сільських територій, до чого ми і прагнемо в кінцевому підсумку.

Інші публікації в рубриці Актуальні питання, Новини:

Написати коментар