ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Розвиток картоплярства та овочівництва на Полтавщині

Автор: Василь Дутка Видано: 26 липня 2013

24 липня 2013 року на базі ПП «Картопля Полтавщини» (с. Ставкове, Зіньківський  р-н) було проведено Демонстраційний показ  на тему: «Особливості технології вирощування картоплі в умовах Полтавської області».

Організаторами заходу виступили Департамент  агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, Зіньківська РДА,  ТОВ “Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба”, ПП «Картопля Полтавщини».

Картопля займає важливе місце в сільськогосподарському виробництві України. Будучи цінною продовольчою культурою, або другим хлібом, як її називають у народі, картопля водночас є висококалорійним кормом для худоби і однією з найголовніших технічних культур, вирощуваних в країні.

Вважають, що за універсальністю використання у різних галузях господарства з картоплею не може зрівнятися жодна сільськогосподарська культура.

На Демонстраційному показі виступив керівник ПП «Картопля Полтавщини» – Карпенко Сергій Григорович, який розповів про особливості технологічних процесів, охарактеризував умови поточного року, в яких зростала картопля, наголосив, що у зв’язку з погодними умовами, що є несприятливими для ведення картоплярства та цінами, які склалися в останні 2 роки, в 2013 році було зменшено площі картоплі  до 140 га (для порівняння у 2012 році – 237га).

Основну увагу Голова ФГ зосередив догляду за картоплею. У дискусії було досягнуто висновку, що бульби передпосадкою обов’язково  потрібно  обробляти як  мінімум двома фунгіцидами (з різною діючою речовиною), а також принаявності  ґрунтових шкідників – обробляти інсектицидом.

Також на Демонстраційному показі було продемонстровано площі під овочами, а представники фірми «Владам-Юг» охарактеризували сорти капусти компанії «CLAUSE». Розповіли про недоліки та переваги кожного сорту.

Крім капусти учасники  мали можливість відпрацювати на належному рівні технології вирощування овочів: цибулі, баклажанів, солодкого перцю. Всі овочі вирощуються в господарстві з використанням крапельного зрошення.

Таран Віра Іванівна – заступник директора ПП «Картопля Полтавщини», презентувала площі суниці в розмірі 3 га,  розповіла про сорти, які вирощуються, а також наголосила  на особливостях посадки і догляду.

Також учасникам заходу було продемонстровано сучасну теплицю, в якій вирощується розсада полуниці в касетах. Всі бажаючі мали змогу на власному досвіді переконатися у сучасності застосування передових технологій вирощування овочевої та ягідної продукції.

Всього у заході взяло участь більше ніж 60 осіб – керівників та спеціалістів с/г підприємств, фермерських та особистих селянських господарств, що займаються і цікавляться вирощуванням картоплі, овочів, ягід на Полтавщині.

Інші публікації в рубриці Новини, Рослинництво:

Написати коментар