ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба за ініціативою заступника Голови обласної державної адміністрації Замикули В.В. у форматі “Рідне село” на базі Чапаєвської сільської ради Чутівського району Полтавської області проводить Демонстраційний показ-семінар «Перспективи соціально-економічного розвитку сільських територій Полтавської області».

До участі у заході запрошені представники влади та місцевого самоврядування області, голови районних відділень Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Полтавщини, керівники обласних сільськогосподарських дорадчих служб Кіровоградської, Харківської, Черкаської, Сумської, Чернігівської, Вінницької, Житомирської областей.

Головною темою в державі та для місцевої влади є вирішення проблем розвитку сільських громад, реалізація перспектив формування економіки сільських територій.

В Україні понад 28 тисяч сільських населених пунктів, у яких проживає третина населення держави. В свою чергу у сільськогосподарському виробництві зайнято майже 5 мільйонів осіб, що становить 34% від загальної кількості населення, яке проживає в сільській місцевості.

Сучасне українське село переживає складні часи. Зменшується чисельність сільського населення. Майже третина від нього – пенсіонери. Працездатне населення та сільська молодь їдуть у великі міста або за межі країни.

На сьогодні рівень середньомісячної заробітної платні у сільському господарстві майже на 35% нижче рівня заробітної плати в цілому по Україні.

Серед хронічних проблем українського села – низькі показники якості життя, невеликі доходи, застаріле інфраструктурне забезпечення, ускладненість доступу сільських мешканців до медичних та освітніх послуг тощо.

Тому створення сучасних умов життя на селі в соціальному, культурному і духовному розумінні є найпершим завданням для місцевої влади.

На Полтавщині прийнята та діє Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області до 2015 року. Як і все нове, ця Програма на початкових етапах викликала безліч питань, але розуміння необхідності запропонованих заходів та злагоджена робота місцевих органів виконавчої влади, самоврядування вже дали позитивні результати.

Важливо пам’ятати, що досить важливим незадіяним ресурсом є приватні домогосподарства та дрібні індивідуальні виробники. Колосальні резерви людських ресурсів – біля 250 тис.осіб незайнятого працездатного населення та 360 тис.га земель під присадибними ділянками фактично не включені до економічного обігу та використовуються вкрай неефективно.

Саме на реалізацію цього потенціалу і спрямовується робота з розвитку овочівництва, садівництва, бджільництва, рибництва, кролівництва, як напрямів сільськогосподарського виробництва для домогосподарств, що дозволить одночасно вирішувати цілий комплекс нагальних проблем – створення робочих місць, підвищення доходів сільського населення, наповнення бюджетів всіх рівнів, насичення внутрішнього ринку якісною та дешевшою сільськогосподарською продукцію, нарощення обсягів валової продукції сільського господарства в цілому.

Даний Демонстраційний показ-семінар ставить за мету обговорити напрямки  втілення стратегій розвитку сільських територій Полтавщини на виконання ініціатив президента України, а також обмін досвідом з представниками інших регіонів в процесах розв’язання проблем  зайнятості на селі.

Інші публікації в рубриці Новини:

Написати коментар