ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

 • Курси валют НБУ

  Завантажую...
  Курсы НБУ на сегодня
 • Новини економіки

 • Друзі сайту

18 липня 2013 року на базі Чапаєвської сільської ради Чутівського району відбувся Демонстраційний показ – семінар на тему: «Перспективи соціально-економічного розвитку сільських територій Полтавської області».

На заході були висвітлені питання діяльності Дорадчої служби в реалізації стратегій розвитку сільських територій Полтавщини на виконання ініціатив президента України.

Відповідно до існуючих домовленостей досягнутих в межах Порядку денного Україна-ЄС, політика розвитку сільської місцевості будується на стратегічних керівних принципах Співдружності, що визначені пріоритетами, і ігнорування яких є неможливим жодною із країн. Для забезпечення сталого розвитку сільських територій необхідно сфокусуватися на основних цілях політики розвитку сільських територій. Про це зазначила в своїй презентації  директор ПОСДС Андрієнко Світлана.

Стратегії та програми розвитку сільських регіонів ЄС будуються навколо чотирьох напрямків, а саме:

 • Поліпшення конкурентоспроможності секторів сільського господарства та лісництва;
 • Поліпшення довкілля та сільських регіонів взагалі;
 • Якість життя в сільських регіонах та диверсифікація економіки села;
 • ЛІДЕР (соціально-економічне партнерство).

Дані напрямки і були обговорені учасниками заходу.

Цілком зрозуміло, що без підтримки та розвитку малого підприємництва на селі неможливо подолання таких проблем як безробіття, міграція молоді до великих міст, наповнення місцевих бюджетів тощо.

Як позитивний приклад активної співпраці сільськогосподарського підприємництва  та органів місцевого самоврядування учасникам було продемонстровано кролеферму на 2,0 тис.голів племінних кролів американської та новозеландської порід. Приватний підприємець Павленко Микола поділився особливостями технологічних процесів по догляду за тваринами, елементами балансування раціонів годівлі, розповів про етапи становлення власного бізнесу за активної підтримки голови Чапаєвської сільської ради Сорокіна Михайла.

Однією із тем обговорення на заході було вивчення потенціалу та залучення додаткових ресурсів на селі як матеріальних, так і людських.

А потенціал приватних домогосподарств  є досить високим – біля 250 тис.осіб незайнятого працездатного населення та 360 тис.га земель  в області під присадибними ділянками фактично не включені до активного економічного обігу та використовуються вкрай неефективно.

На Полтавщині прийнята та успішно діє Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області до 2015 року. Ця Програма на початкових етапах викликала багато питань, але розуміння необхідності запропонованих заходів та злагоджена робота місцевих органів виконавчої влади, самоврядування вже дали позитивні результати.

Свою позицію з питань соціально-економічного розвитку сільських територій області озвучила і Голова обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Полтавщини Шереметьєва Олександра. Вона наголосила, що лише згуртувавшись можливо подолати проблеми на селі. Також вона звернулася до голів районних відділень ВАССР щодо активізації роботи з громадами на місцях.

В рамках проведеного заходу учасники мали змогу спілкуватися та обмінюватися власним досвідом, ставити питання та отримувати кваліфіковані відповіді.

Всього у заході взяло участь близько 40 осіб – представники органів влади та місцевого самоврядування, підприємці, дорадники.

Інші публікації в рубриці Актуальні питання, Новини, Тваринництво:

Написати коментар