ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

РОЗВИТОК САДІВНИЦТВА НА ПОЛТАВЩИНІ

Автор: Тетяна Грузін Видано: 31 травня 2013

29 травня 2013 року на базі ТОВ АФ «Хлібодар» (с. Яроші, Глобинський р-н) за участі заступника голови Полтавської ОДА Замикули В.В. було проведено Демонстраційний показ на тему:  «Перспективні тенденції розвитку садівництва на Полтавщині».

Організаторами заходу виступили Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, ТОВ “Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба”, Глобинська райдержадміністрація, Асоціація розвитку інтенсивного садівництва Полтавської області, ТОВ АФ «Хлібодар».

Останнім часом розвитку садівництва на Полтавщині приділяється особлива увага, оскільки саме в цьому напрямку сьогодні вбачаються одні з кращих перспектив розвитку не лише фермерських, а й одноосібних господарств.

Якісна плодоовочева продукція місцевого виробництва сьогодні особливо потрібна. Вона користується попитом як на місцевому ринку, так і за межами області.

Відомо, що  кожна людина у рік потребує близько 90 кг фруктів та ягід. За офіційною інформацією (станом на травень 2013 р.) в Україні за останні декілька років споживання фруктів зросло на 33%, що є, звичайно, позитивним фактом, але навіть за цієї умови  до норми ми не дотягуємо майже вдвічі  (маючи реально близько 40 кг на особу).

Збільшити обсяги виробництва продукції садівництва можливо тільки на основі використання високопродуктивних,стійких сортів та новітніх технологічних досягнень.

Україна має значні переваги перед європейськими державами за природно-економічним потенціалом для влаштуванняпромислового садівництва, а Полтавщина, на думку провідних спеціалістів галузі, маючи достатню кількість водних ресурсів та, у порівнянні з іншими регіонами, не такі високі літні та помірні зимові температури, може бути лідером по вирощуванню плодово-ягідної продукції. При чому якість вирощеної продукції відповідає міжнародним стандартам, що даcть змогу експортувати її, зокрема і в країни ЄС.

Враховуючи передумови, що виникли на Полтавщині за останні роки для розвитку садівництва, можна прогнозувати, що динаміка зростання площ зерняткових і кісточкових порід, збережеться і в майбутньому.

Головною метою заходу було ознайомлення сільськогосподарських товаровиробників Полтавщини з високоінтенсивними сортами зерняткових і кісточкових порід, сучасною системою удобрення, захисту від шкідників та хвороб на прикладі ТОВ АФ «Хлібодар», яке є провідним підприємством по вирощуванню саджанців і впровадженню зерняткових і кісточкових порід в області.

Презентував господарство головний агроном ТОВ АФ «Хлібодар» – Литвиненко Микола Олександрович, який показав плодові насадження та поділився власним досвідом вирощування саджанців зерняткових на різних підщепах. Розказав особливості обрізки та показав знаряддя, що використовуються для забезпечення технологічного процесу.

Також у заході взяли участь комерційний директор ДП Голланд Плант Україна Рудольф Банатфі та комерційний директор Саблоч Сейчі. Вони презентували Програму Натуральне яблуко, метою якої є надання можливості Споживачу вживати безпечний, здоровий продукт, з використанням нових сортів, які, завдяки стійкості до хвороб, потребують менше обприскувань засобами захисту, що в свою чергу суттєво  знижує витрати власника саду та робить їхню справу успішнішою та більш рентабельнішою.

Були розглянуті на демонстраційному показі і питання зберігання плодово-ягідної продукції на прикладі ФГ «Агросвіт-СВ» (м. Глобине). Господар продемонстрував овочесховище загальною потужністю 800 тонн, яке включає 2 холодильні камери з активною вентиляцією для зберігання продукції овочівництва (картопля), 2 холодильні камери без активної вентиляції для зберігання продукції садівництва (яблука) та тамбур для тимчасового зберігання, сортування та відвантаження продукції укомплектований вагами, сортувальними пристроями та навантажувачем.

В рамках проведеного Демонстраційного показу учасники мали змогу активно спілкуватися та обмінюватися досвідом, ставити питання та отримувати кваліфіковані відповіді.

Всього у заході взяло участь близько 60 осіб – керівників та спеціалістів с/г підприємств, фермерських та особистих селянських господарств, що займаються і цікавляться  розвитком садівництва, ягідництва в нашому регіоні, представники управлінь АПР районів області.

Інші публікації в рубриці Новини:

Написати коментар