ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

ПРЕС-РЕЛІЗ (РОЗВИТОК РИБНИЦТВА)

Автор: Тетяна Грузін Видано: 20 травня 2013

ПРЕС-РЕЛІЗ

циклу кущових семінарів-демонстраційних показів:

«Сучасні підходи для забезпечення ефективності рибництва»

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба на замовлення Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації,   на   базі ставкових господарств Шишацького, Зіньківського,  Чорнухинського та Полтавського районів проводить кущові семінари-демонстраційні покази на тему «Сучасні підходи для забезпечення ефективності рибництва», що відбудуться 21, 23, 24 та 31 травня 2013 року відповідно.

До участі у заході запрошені керівники підприємств різних форм власності і підприємці, що займаються рибництвом, ставковим господарством та голови районних асоціацій з ведення рибництва.

Риба як вельми цінний продукт харчування набуває все більшого значення.  Вона є джерелом необхідного для людського організму білка. Білкові речовини риби засвоюються організмом людини в 2-3 рази краще, ніж білки м’яса теплокровних тварин. Велике значення має і риб’ячий жир, що містить вітаміни. В організмі риб, які розводяться в ставах, вміст жиру коливається від 0,7 (судак) до 15% (сом).

Фонд споживання рибної продукції в Україні за останні два роки згідно із статистичними даними складав від 614 до 660 тис. тонн, що, виходячи із розрахунку на душу населення, становить лише 13,4 – 14,5 кг. Середньосвітовий рівень споживання риби (за даними ФАО) складає 19,6 кг.

У результаті економічної кризи обсяги випуску основних видів продукції з риби та інших водних живих ресурсів істотно зменшилися, роль рибного господарства у продовольчому забезпеченні держави знизилася. Через різке скорочення обсягів фінансування в рибному господарстві з’явилися загрозливі тенденції. У першу чергу це пов’язано з погіршенням технічного стану обладнання, швидкими темпами його морального і фізичного старіння та виходом з ладу основних фондів.

Зростаючий антропогенний вплив на водойми (забруднення, урбанізація, зарегулювання стоку річок, розвиток промисловості, судноплавства, забір води для зрошення) призвів до ситуації, коли природне відтворення рибних запасів скорочується. У зв’язку з цим виникає нагальна необхідність у проведенні рибоводних робіт по штучному відтворенню рибних запасів. Завданням штучного відтворення рибних запасів є збільшення запасів риб в річках, озерах, ставках, водосховищах, морях.

Ставкове рибництво отримало значний розвиток за кордоном. Особливо великі успіхи досягнуті у цій галузі в Ізраїлі, Німеччині, Болгарії, Румунії, Польщі, Франції, Італії, Китаї, Індії, Японії.

В даний час велика увага приділяється розвитку товарного рибництва в штучних водоймах. Однією з основних форм є ставкове, озерне рибництво.

Товарне рибництво є високоефективної галуззю рибного господарства і дозволяє отримувати тваринного білка з одиниці площі більше, ніж у тваринництві.

Обсяг рибної продукції, одержуваної в екстенсивних рибоводних господарствах, обмежений природною продуктивністю водойм, яка характеризує приріст риби за рахунок природної кормової бази. Збільшити вихід рибної продукції з одиниці площі ставка можливо, застосовуючи інтенсивні  заходи. До таких належать добриво ставів, годування риби, вирощування високоякісного рибопосадкового матеріалу, проведення селекційної роботи, впровадження полікультури та механізація виробничих процес.

Дані демонстраційні покази ставлять за мету ознайомити всіх, хто займається рибництвом на Полтавщині з технологіями ефективного риборозведення.

Учасники демонстраційного показу мають можливість:

-   дізнатися про удобрення ставів, годування риби, вирощування високоякісного рибопосадкового матеріалу, впровадження полікультури та механізація виробничих процес;

-   почути домку фахівців щодо перспектив розвитку рибництва: бізнес, маркетинг та контроль якості продукції.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном у Полтаві:

(0532) 611 527.

Контактна особа: Грузін Тетяна Євгеніївна.

Інші публікації в рубриці Новини:

Написати коментар