ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Соя – стратегічна культура для Полтавщини

Автор: Тетяна Грузін Видано: 5 вересня 2012

21 серпня 2012 року на базі ФГ «Грига» (с. Василівка, Полтавський р-н) було проведено Демонстраційний показ на тему «Особливості технології вирощування сої в умовах Полтавської області. Підбір сортів».

Його організаторами виступили Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, ТОВ “Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба”, ФГ «Грига».

Полтавщина у 2011 році була лідером в України за посівною площею сої та зайняла чільне місце серед регіонів по намолотам.

Як важлива олійна, кормова, зернобобова та економічно вигідна культура, що збагачує грунт фіксованим із атмосфери азотом, соя все більше приваблює сільськогосподарських виробників, а її площі посіву збільшуються.

Соя – є важливою для Полтавщини і тому, що вона є чудовим попередником, а якщо врахувати тенденцію по зменшенню посівних площ цукрового буряку в області, то лише ця культура може замінити цукровий буряк в сівозміні.

Урожайність сільськогосподарських культур залежить не тільки від рівня агротехніки на певному полі, а й від правильно підібраних сортів, від багатьох їх ознак і властивостей.

В 2012 році Полтавською обласною сільськогосподарською дорадчою службою спільно з ФГ «Грига» було закладено демонстраційне поле: 82 сорти і гібриди сої української та закордонної селекції.

Головна мета створення полігону – мати чітку уяву про фактичну врожайність того чи іншого сорту в умовах Полтавщини та полегшити вибір господарствам, які займаються вирощуванням сої.

Незважаючи на екстремальні погодні умови, що склалися в 2012 році (у                 с. Василівка Полтавського району випало лише 29!! мм опадів), отримані результати були досить цікавими.

На заході виступила викладач ПДАА, канд. с/г наук, селекціонер  Білявська Л.Г., яка детально охарактеризувала сорти сої Полтавської агарної академії і наголосила, як на переваги,  так і вказала слабкі сторони сортів.

Найкраще себе показали в цьогорічних екстремальних для сої погодних умовах сорти Білявка (ПП Соєвий вік), Алмаз та Антрацит ( ПДАА).

Також на заході виступив і господар Демонстраційного полігону, Голова ФГ «Грига» – Грига Володимир Олександрович, який розповів про сучасні підходи до технологій вирощування сої. Були розглянуті на демонстраційному показі і питання застосування сучасних препаратів по догляду за рослинами.

Всього у заході взяло участь більше 50 осіб – керівників та спеціалістів с/г підприємств, фермерських та особистих селянських господарств, що займаються і цікавляться вирощуванням сої в нашому регіоні, представники управлінь АПР районів області.

Інші публікації в рубриці Актуальні питання, Новини:

Написати коментар