ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Перспективи розвитку ягідництва на Полтавщині

Автор: Тетяна Грузін Видано: 5 вересня 2012

Ягідництво – одна з важливих галузей сільськогосподарського виробництва, в завдання якої входить виробництво плодів ягідних культур.

Продукти, які отримує людина вирощуючи ягідні культури, відзначаються високими смаковими якостями і містять необхідні людині поживні речовини. В цих продуктах наявні у великій кількості цукри, органічні кислоти, мінеральні солі, вітаміни тощо. Так, ягоди різних культур містять в загальному від 4,5 до 20% цукрів, чорна смородина 5-8%, суниця 4,5-7,5%, малина – 5-11 %  і т.д., серед яких переважають добре засвоювані фруктоза і глюкоза. У ягодах містяться різноманітні вітаміни – A, C, B1, B2, B6, P і PP.  Смак і аромат ягід, обумовлений запашним ефірним маслом, підвищує апетит і рефлекторно налаштовує систему травлення на прийом їжі: збільшується виділення слини, шлункового соку і жовчі.

Продукти ягідництва споживають як у свіжому вигляді, так і використовують як сировину для консервної та кондитерської промисловостей. Широко відомі також і лікувальні властивості ягідних культур.

Традиційно Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба проводить свою роботу на теренах Полтавщини. Так, у селі Хорішки Козельщинського району на базі ОСГ  Савейко О.Ю. відбувся  Демонстраційний показ на тему «Особливості технологій вирощування ягід в умовах Полтавської області».

Його організаторами виступили Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, ТОВ “Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба”, Козельщинська райдержадміністрація .

Всього у заході взяло участь 75 осіб – керівників та спеціалістів с/г підприємств, фермерських та особистих селянських господарств, що займаються і цікавляться розвитком  ягідництва в нашому регіоні.

Даний напрямок рослинництва ідеально підходить для представників середнього і дрібного аграрного бізнесу, про що було неодноразово наголошено на проведеному заході, і влада готова «підставити плече» починаючим ягідникам Полтавської області, так як це не тільки додаткові доходи і підвищення рівня життя на місці, не тільки додаткові надходження до місцевих бюджетів, а і нові робочі місця для селян, які дозволять значно скоротити безробіття на селі.

Олег Савейко поділився з учасниками заходу власним досвідом вирощування багатого, високоякісного, екологічно чистого врожаю ягід.

— Ягідництво  – надзвичайно перспективна галузь, адже має достатньо високий експортний потенціал і не потребує великих площ землі. Максимальний врожай ягідних культур можна одержати лише за інтенсифікації виробництва, організації виробництва на основі досягнень науки й передового досвіду, впровадження ресурсозберігаючих технологій при поєднанні таких агротехнічних заходів, як внесення добрив, догляд за насадженнями, боротьба із шкідниками та хворобами. Але необхідно зауважити, що вирощувати ягідні культури в нашій нашому регіоні є доцільним лише за умови використання крапельного зрошення. Крім того для догляду за ягідниками необхідно залучати набагато менше різних механізмів та матеріальних затрат, аніж, скажімо, для вирощування інших овочевих культур. Ручна праця на таких ягідних плантаціях під силу тим сім’ям, де є працездатні дорослі та діти.

Йшлося на Демонстраційному показі і про те, що збільшення обсягів виробництва продукції ягідництва можливо тільки на основі використання високопродуктивних, стійких сортів та новітніх технологічних досягнень.     Відомо також, що у помірному кліматі  можна отримати високі врожаї  продукції ягідних культур. При чому якість вирощеної продукції відповідає міжнародним стандартам, що дає змогу експортувати її, зокрема, в країни ЄС.

Також учасники Демонстраційного показу мали можливість ознайомитись із найкращими сортами ягідних культур поширених в Полтавській області, опанували положення «Програми розвитку садівництва і ягідництва України на період до 2025 року», мали змогу дізнатися більше про особливості обрізки ягідних культур та рекомендації фахівців щодо захисту від хвороб і шкідників, почули думки фахівців щодо підходів до підбору сортів ягідних культур з огляду на кліматичні умови Полтавщини.

Враховуючи передумови, що виникли в Україні  і на Полтавщині за останні п’ять-сім років для розвитку ягідництва, можна прогнозувати, що динаміка зростання площ ягідних культур, збережеться на майбутнє, а інтерес до високоінтенсивних сортів з боку аграріїв дедалі зростатиме, оскільки високо продуктивні саджанці є ключовим елементом технологій вирощування ягідних культур, а саме виробництво продукції ягідництва трансформувалось у стабільно прибутковий бізнес.

Метою Демонстраційного показу було ознайомлення сільськогосподарських товаровиробників Полтавщини з високо інтенсивними сортами ягідних культур, сучасною системою обрізки та захисту від шкідників, хвороб на прикладі ОСГ Савейко О.Ю., яке активно розвивається, впроваджує інноваційні технології і в майбутньому може стати одним із провідних підприємств по вирощуванню ягідних культур в Полтавській області.

Інші публікації в рубриці Актуальні питання:

Написати коментар