ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

(Лист ПФУ від 22.06.2011 р. №12657/03-20 «Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичною особою — підприємцем»)

ПФУ роз’яснив сплату ЄСВ фізособою-підприємцем.

Так, Фонд зазначає, що фізособи-підприємці, у т.ч. «спрощенці», та члени їхніх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» — платники ЄСВ.

Фізособи-підприємці та члени їхніх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (крім фізосіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування), нараховують єдиний внесок в розмірі 34,7% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, яка підлягає обкладенню ПДФО, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім’ї фізосіб-підприємців, що беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності . При цьому сума ЄСВ не може бути меншою від розміру мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Згідно з пп. 4.5.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (постанова правління ПФУ від 27.09.2010 р. №21-5) вищезазначені платники за себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми ЄСВ, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізосіб-СПД.

Суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації.

Сума ЄСВ не може бути меншою від розміру мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Платникам, які зобов’язані здійснити доплату до мінімального страхового внеску, органами ПФУ для узгодження надсилається повідомлення-розрахунок за формою згідно з дод. 1 до Інструкції, в якому зазначається розрахунок сум такої доплати, що підлягає сплаті за результатами підприємницької діяльності за звітний рік.

Тож ЄСВ у сумі не менше мінімального страхового внеску сплачується підприємцями за підсумками року тільки за ті місяці, в яких вони мали дохід (прибуток).

Інші публікації в рубриці Бухгалтерський облік:

Написати коментар