ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Мікробіологічні препарати в рослинництві

Автор: Василь Дутка Видано: 10 серпня 2011

“СЯЙВО-1″ (КЮССЕ)

Опис

Це світло-жовта рідина з приємним молочнокислим запахом. До її складу входить складний поліфункціональний комплекс агрономічно корисних культур мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності. Виготовляється з японської сировини. Застосовується для кореневого поливу, обприскування рослин, приготування ЕМ-компосту, ЕМ-настою і препарату «Сяйво-5» для захисту рослин від хвороб і шкідників. Випускається у вигляді препарату, розфасованого в п’ятилітрові, літрові і півлітрові пляшки, а також концентрату, призначеного для самостійного приготування 1,5 л препарату.

Термін зберігання складає 12 місяців. Препарат необхідно застосовувати під час всього періоду росту та розвитку рослин, коли температура навколишнього повітря вище +15 ºС. Перед застосуванням препарат необхідно збовтувати. Після того, як ємність з препаратом відкрита, для кращого зберігання рекомендується видавлювати з ємності повітря, щільно закривати кришкою і залишати в холодильнику. Після потрапляння повітря в ємність на поверхні препарату може утворюватися біла плівка – це дріжджі, які не чинять негативного впливу на якість вмісту. Препарат, який має неприємний запах, можна застосовувати тільки для компостування органічних відходів.

Препарат «Сяйво-1» бажано використовувати в комплексі з субстратом «Сяйво-2». Концентрат, вироблений для продажу через роздрібну мережу, розрахований на приготування в домашніх умовах. Набір складається з концентрату «Сяйво-1» в кількості 13 мл (пеніцилінової бульбашки), пакету з живильним середовищем і інструкції з розведення і застосування. Набір упакований в короб жовто-синього кольору з товарним знаком «ЕМ-Біотех” і написом “Сяйво-1″.
ІНСТРУКЦІЯ З ПРИГОТУВАННЯ ЕМ-ПРЕПАРАТУ

В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Потрібно взяти 1,5 л чистої, теплої (25-30°С) не хлорованої води. Висипати в воду вміст пакета з живильним середовищем, ретельно розмішати. Вилити вміст флакона (13мл) в отриманий розчин. Перемішати, накрити кришкою і поставити в тепле, темне місце. Струшувати банку з препаратом бажано 2-3 рази на день, для максимального збільшення чисельності бактерій. Через 5-7 днів провести перевірку pH отриманого препарату лакмусовим папером: занурити невелику ділянку паперу в препарат “Сяйво-1″ і швидко витягнути. Помаранчеве забарвлення паперу свідчить про його готовність. Після приготування препарат бажано розлити в більш дрібні скляні ємності і поставити для зберігання в холодильник.

Нагадуємо: термін придатності, отриманого препарату складає 1 рік, найбільша активність зберігається протягом 3-х місяців. Препарат “Сяйво-1″ є екологічно нешкідливим препаратом, тому його розчин можна (і треба) застосовувати протягом усього періоду вегетації (росту та розвитку рослини).

Його використовують від моменту замочування насіння, поливу розсади, висадки рослин в ґрунт, кореневого і позакореневого підживлення в період росту і плодоношення до компостування рослинних залишків. А починати застосування ЕМ-препарату рекомендуємо в будь-який час, коли температура навколишнього повітря вище 10° С.

Для найбільшої ефективності (щоб бактерії збільшили активність), рекомендуємо готувати розчин препарату “Сяйво-1″ за кілька годин до поливу з додаванням живильного середовища наступним чином: у 200 літрову діжку вилити 1 склянку препарату “Сяйво-1″ (розведення 1:1000 ) і 1 склянку варення (можливо старого). Для значного посилення ефекту можна додати склянку “Сяйво-2″ і перемішати. Це необхідно робити вранці, а ввечері готовим розчином обробляють рослини.
УВАГА! Термін зберігання отриманого в діжці розчину складає  не більше двох-трьох діб!

Рекомендації:

У період весняної обробки ґрунту грядки поливають розчином препарату “Сяйво-1″ у співвідношенні 1:100 (півсклянки на відро води) і замульчовують. Весною норма становить 2-3 л робочого розчину на 1 квадратний метр.

Передпосівна обробка насіння. Замочити насіння в робочому розчині препарату “Сяйво-1″ з водою у співвідношенні 1:100 (1 мл препарату на 100 мл води). Час замочування, зазвичай вказаний у рекомендаціях  для кожного  виду рослин. Витрата робочого розчину – 1 л на один кілограм насіння.

Для поливу розсади та кімнатних рослин застосовують препарат в розведенні 1:2000 (1 мл на 2 л води). Поливати рослини слід 1 раз на два тижні. Бажано чергувати полив під корінь і обприскування по листку.
Для кореневого поливу препарат розводиться у співвідношенні 1:1000 (1 столова ложка на відро води або одна склянка на 200 літрову бочку) і проводиться полив рослини 1 раз на тиждень. Норма внесення 2-5 літрів робочого розчину на 1 м кв.

Для позакореневого підживлення рослин препарат розводиться у співвідношенні 1:500 (2 столові ложки на відро води) і обприскуються рослини по листку з дрібнодисперсного розпилювача з метою запобігання утворення великих краплин, які легко скочуються з листя. Всі операції по обприскуванню рослин проводять у похмуру погоду, рано вранці або ввечері при температурі, сприятливій для розвитку ЕМ (20-30ºС). Використання препарату в сонячну або дуже спекотну погоду, напередодні або під час дощу може не призвести до очікуваних результатів.

Осіння обробка дає кращий результат у відновленні родючості ґрунту. Після збирання врожаю, рясно (2-3 л на м кв.) поливають грядки розчином препарату у співвідношенні 1:100 (півсклянки на відро води), або ЕМ-настоєм в розведенні 1:10 (один літр на відро води), і спушують.
ДЛЯ КВІТІВ

Препарат «Кюссе ЕМ-1» для квітів є унікальним комплексом агрономічно корисних мікроорганізмів, призначений для оздоровлення ґрунту і підживлення кімнатних рослин та квітів, а також замочування насіння перед посадкою для поліпшення якості розсади.

Перед застосуванням необхідно збовтати.

Рекомендації щодо застосування:

  1. Підготовка води. В не хлоровану (відстояну) воду кімнатної температури додається варення без ягід або цукор з розрахунку 5 грамів (чайна ложка) на 1 літр води, отриманий розчин добре перемішується.
  2. Приготування робочого розчину ЕМ-препарату. Акуратно проткнути голкою шприца пробку флакону з препаратом і набрати необхідну кількість рідини. Вміст шприца вилити в підготовлену воду. Отриманий розчин необхідно використовувати протягом доби.
  3. Дози ЕМ-препарату на 1 літр води:

- Для поливу кімнатних рослин, квітів і розсади – 0,5 мл 1 раз на два

тижні;

- Для замочування насіння – 1,0 мл;

- Для обприскування рослин – 1,0 мл 1 раз на два тижні, чергуючи з

поливом.

Найбільш ефективним є застосування препарату «Кюссе ЕМ-1» в поєднанні з біодобриво-субстратом «БакСіб ЕМ-2».

Термін зберігання препарату «Кюссе ЕМ-1» 6 місяців при температурі від 0 до 25 градусів за Цельсієм. Після першого застосування тривалість зберігання в холодильнику має складати не більше 3 місяців.

Інші публікації в рубриці Рослинництво:

Написати коментар