ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

 • Курси валют НБУ

  Завантажую...
  Курсы НБУ на сегодня
 • Новини економіки

 • Друзі сайту

Десять головних правил поливу

Автор: Василь Дутка Видано: 1 серпня 2011

Під час поливу садових рослин необхідно дотримуватися деяких важливих правил.

 1. Поливати необхідно рано вранці або пізно ввечері і ні в якому разі під пекучим сонцем і в обідню спеку.
 2. Загальне правило: краще один раз полити добре, ніж декілька раз по малу.
 3. Пересохлі площі, навпаки, необхідно поступово поливати на протязі коротких проміжків часу. Для цього краще всього використовувати дощувальний пристрій або поливний шланг.
 4. Холодну воду з водогону  рослини переносять не дуже добре. При використанні дощувального пристрою або шланга вода добре змішується  і легко нагрівається до потрапляння на рослини. Ідеальною є вода з дощової діжки.
 5. Якщо полив проводиться з лійки або шлангу, воду необхідно по можливості направляти на землю, а не на рослини. Струмінь не повинен бути сильним, щоб не розмивати ґрунт.
 6. Нещодавно висаджені рослини не слід поливати сильним струменем води, краще декілька раз полити землю навколо рослини.
 7. Нові рослини не тримати дуже мокрими (небезпека гниття), так як тільки-но почало рости коріння, яке повинно приймати воду.
 8. Навколо тільки-но висаджених дерев необхідно зробити насип висотою мінімум 5 см, щоб вода не відходила  занадто швидко. Альтернатива: шланг розмістити безпосередньо біля коріння і дати можливість воді повільно текти деякий час.
 9. Після поливу, коли земля знову висохне, її розрихлити, щоб зекономити 1-2 поливи.
 10. Вічнозелені рослини рясно поливають пізно восени – обов’язково в зимові дні без морозу, де ґрунт не замерз, а потім ще раз рясно ранньою весною.

Інші публікації в рубриці Поради:

Написати коментар