ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

 • Курси валют НБУ

  Завантажую...
  Курсы НБУ на сегодня
 • Новини економіки

 • Друзі сайту

ПРЕС-РЕЛІЗ

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба на замовленням Головного управління агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації, на базі господарства ФГ «Пустовіт і сини» Кременчуцького району Полтавської області 22 червня 2011 року проводить демонстраційний показ на тему «Відпрацювання технологій овочівництва із застосуванням систем крапельного зрошення». До участі у заході запрошені науковці, одноосібники, фермери, підприємці, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств області, що займаються та цікавляться овочівництвом.

Провідне місце в продовольчій базі держави займає овочева продукція.

Збільшити обсяги виробництва овочевої продукції можливо тільки на основі використання високопродуктивних, стійких сортів (гібридів) та новітніх технологічних досягнень. Як показує світовий і вітчизняний досвід, різкого підвищення урожайності та якості продукції овочевих культур можна досягти при переході на їх вирощування з використанням краплинного зрошення.

Відомо також, що у помірному кліматі на одному гектарі зрошуваних земель можна отримати: томатів і цибулі ріпчастої – 100-120 т/га; огірка на опорній системі – 110-130 т/га; перцю солодкого, баклажанів – 50-70 т/га; моркви, столових буряків, кабачка, білоголової капусти – 80-100 т/га.

При чому якість вирощеної продукції відповідає міжнародним стандартам, що дає змогу експортувати її, зокрема в країни ЄС. Останнім яскравим прикладом може бути експортування української цибулі до країн Прибалтики, Польщі, Румунії, Франції.

Враховуючи передумови, що виникли в Україні  і на Полтавщині за останні п’ять-сім років для розвитку краплинного зрошення, можна прогнозувати, що динаміка зростання площ овочевих культур, які зрошують локальними способами поливу, збережеться на майбутнє, а інтерес до цих способів зрошення з боку аграріїв дедалі зростатиме, оскільки краплинне зрошення є ключовим елементом технологій вирощування овочевих культур, а саме виробництво овочевої продукції за  крапельне зрошення трансформувалось у стабільно прибутковий бізнес.

Нечисленні підприємства, що виробляють продукт у промисловому масштабі, просто не витримують конкуренції. Наші селяни, на відміну від західних фермерів взагалі не звикли, та й не вважають за потрібне рахувати свої витрати і підраховувати рентабельність.

Даний демонстраційний показ ставить за мету ознайомити сільськогосподарських товаровиробників Полтавщини з відпрацьованою технологією овочівництва із застосуванням систем крапельного зрошення, сучасними сортами, системою захисту від шкідників, хвороб та бур’янів на прикладі ФГ «Пустовіт і сини», яке є провідним підприємством по вирощуванню овочів за відпрацьованими технологіями в області.

Учасники демонстраційного показу мають можливість:

 • ознайомитись із різними технологіями промислового виробництва овочів сучасних сортів з використанням крапельного зрошення та інтегрованої системи захисту від шкідників, хвороб і бур’янів;
 • дізнатися про нові сорти української та закордонної селекції;
 • побачити спеціалізовану техніку, для вирощування овочів;
 • почути домку фахівців щодо перспектив розвитку овочівництва: бізнес, маркетинг та контроль якості продукції;
 • відвідати демонстраційні ділянки та промислові посіви овочів, де є можливість ознайомитись із досвідом результатами практичного впровадження різних технологій вирощування.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном у Полтаві: (0532) 611 527,

Контактна особа: Грузін Тетяна Євгеніївна.


Інші публікації в рубриці Новини:

Написати коментар