ПОРАДА

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба

  • Курси валют НБУ

    Завантажую...
    Курсы НБУ на сегодня
  • Новини економіки

  • Друзі сайту

Комплексні мінеральні добрива

Автор: Адмін Видано: 25 грудня 2010

Основний чинник підвищення врожайності сільськогосподарських культур та поліпшення їх якості є мінеральні добрива. Саме вони відіграють вирішальну роль у збільшені врожайності . Важливим фактором при використанні добрив є комплексний підхід до вирішення питання збагачення грунту поживними речовинами. Це можливо за рахунок використання комплексних мінеральних добрив ( тукосумішей). Комплексні добрива – це висококонцентровані мінеральні добрива, які мають хороші фізико – хімічні характеристики.

Для забезпечення сільських господарств ТзОВ фірма «Укрпродторг» у 2007 року стала виробником комплексних мінеральних добрив (тукосумішей). Виробництво тукосумішей відбувається шляхом механічного змішування простих та складних мінеральних добрив на сучасному технолог і чному обладнані. При цьому застосовуються азотні, фосфорні та калійні добрива.

Тукосуміші – це сучасний науково обґрунтований підхід до системи живлення рослин. Перевагою змішаних мінеральних добрив є можливість приготування продукції з різноманітним співвідношенням NPK, відповідно до особливостей сільгоспкультури та агрохімічного аналізу грунту. В залежності від призначення тукосуміші, виготовляються більше 70 формул сумішей NPK, які використовуються для весняного та осіннього внесення. Суміші є висококонцентрованими комплексними добривами, які містять елементи живлення у легкодоступній формі, добре розчиняються у грунті і можуть використовуватись на будь-яких етапах розвитку рослин. За рахунок внесення змішаних комплексних добрив у порівняні з простими витрати по внесенню зменшуються майже в 2 рази. Слід відмітити зменшення шкідливого впливу на атмосферу за рахунок виготовлення тукосумішей< у порівнянні із виробництвом складних добрив хімічним шляхом.

Залежно від розміру замовлень та бажань клієнта тукосуміші пакуються у 50 кг. поліпропіленові мішки та у м’які спеціалізовані контейнери «біг – беги» масою 500кг. та 1000 кг.

ТУКОСУМІШ марки NPK 16:16:16
- комплексне мінеральне добриво, що містить усі основні поживні макроелементи в однакових кількостях (N-16% , Р205 -16%, К20 – 16%). Це один з найкращих видів мінеральних добрив для внесення в ґрунт при посіві та посадці польових сільськогосподарських культур, овочів, квітів, ягідних, плодових та декоративих дерев на різних типах ґрунтів.

ДОЗИ ВНЕСЕННЯ:
Основне внесення (при посіві, посадці):
Пшениця, ячмінь, жито, ріпак 1-1.5 кг на сотку
Картопля, цукровий та кормовий буряк 1-2 кг на сотку
Морква, цибуля, капуста, томати, перець, 10-20 г на 1 кв. м
огірки
Плодові дерева ( вишня, яблуня, груша, 150-250 г на 1 саджанець
черешня)
Смородина, малина, троянда 50-100 г на 1 кущ

Підживлення (доза на одне внесення):
Картопля, цукровий та кормовий буряк 1-2 кг на сотку
Полуниця, малина, троянди, томати, 8-10 г на 1 кв.м
капуста, перець

При внесенні добрив на виснажених грунтах дози внесення збільшують на 50%. При посадці дерев, кущів та розсади овочевих, квітів добрива попередньо змішують з ґрунтом, закладають в лунку та ізолюють від коренів шаром чистого грунту не менше 5-8 см.

Інші публікації в рубриці Рослинництво:

Написати коментар